Galeria

Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

W sobotę, 8 czerwca odbyła się XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. W tym szczególnym wydarzeniu wzięli udział także członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
49

Bierzmowanie 2019

W dniu 14 maja, w święto św. Macieja Apostoła w naszej parafii odbyło się bierzmowanie młodzieży. Do sakramentu przystąpiło 20 kandydatów z naszej parafii oraz 24 z parafii pw. MB Częstochowskiej w Krównikach. Uroczystej liturgii przewodniczył J. E. Ks. Abp Adam Szal, który zachęcił młodych ubogaconych darami Ducha Świętego, aby w dzisiejszym skomplikowanym świecie nie bali się dawać odważnego świadectwa swojej wiary.
85

Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny 2019

W dniu 11 maja obyła się doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny. Członkowie Parafialnych Oddziałów wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Mszy św. celebrowanej przez Ks. Abpa Adama Szala.
65

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek 2019 r.

W Wielki Piątek 2019 r. przy pięknej pogodzie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w plenerze. O godz. 14:30 wierni zgromadzili się na wspólną modlitwę, by w godzinie Miłosierdzia przejść Drogę Krzyżową. W tym roku trasa nabożeństwa wiodła od kościoła do krzyża przy ul. Przekopanej. Rozważania poszczególnych stacji czytane były przez osoby z Akcji Katolickiej i parafian przybyłych na modlitwę. Na zakończenie nabożeństwa w kościele została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
22

Opłatek Parafialny i kolędowanie

Wieczorem w dniu 6 stycznia 2019 r. na plebanii odbył się opłatek Parafialny i wspólne kolędowanie. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli grup duszpasterskich oraz dzieci i młodzież. Uczta kulturalna była połączona z ucztą kulinarną.
17

Jasełka 2019

W dniu Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. dzieci i młodzież z naszej Parafii zaprezentowały Jasełka. Dzięki inscenizacji można było pochylić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Dziękujemy aktorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie scen bożonarodzeniowych.
26

Odpust parafialny 2018

Uroczystość odpustowa zgromadziła wiernych naszej Parafii na Mszy św. o godz. 17:00. Nabożeństwu przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Bienia - Dyrektor Archidiecezjalnego Radia FARA.
26

Przyjęcie ministrantów

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana do grona ministrantów zostali włączeni: Karol Babij, Miłosz Marciniszyn, Aleksander Skawiński i Kamil Wielgosz.
19

Spotkanie ze św. Mikołajem

W dniu 5 grudnia 2018 r. do dzieci przyszedł św. Mikołaj. Spotkanie odbyło się w kościele, gdzie dzieci modlą się do świętych i wzywają ich opieki. Tym razem na ich dobroć odpowiedział sam św. Mikołaj przynosząc prezenty.
75

Remonty 2018

W bieżącym roku największym wyzwaniem jakie stanęło przed naszą Parafią były prace remontowe przy budynku parafialnym. Wymagana była całkowita zmiana dachu wraz z więźbą oraz wymiana schodów. Przy okazji został położony nowy kamień przy wejściu do salek dla młodzieży, biblioteki i siłowni. Do nowego wejścia zostały zainstalowane solidne balustrady w celu poprawienia bezpieczeństwa. Wykonanie wszystkich prac w ciągu tego roku stało się możliwe m.in. dzięki dotacji z MSWiA w Warszawie.
26