Galeria

Rekolekcje wielkopostne 2020

W Środę Popielcową rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Tegorocznym ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. Jan Szeląg - Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego przy Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
12

Opłatek parafialny 2020

Wieczorem w Święto Trzech Króli na plebanii odbył się opłatek dla osób należących do różnych grup duszpasterskich. W spotkaniu wzięły także osoby, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie księdza proboszcza na wspólne kolędowanie.
30

Jasełka 2020

Tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego młodzież z naszej parafii zaprezentowała sztukę Bożonarodzeniową.
18

Odpust parafialny 2019

27 grudnia 2019 roku jako wspólnota parafialna zgromadziliśmy się na uroczystej celebracji i modlitwie za przyczyną naszego patrona św. Jana Apostoła. Uroczystościom przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prał. Józef Trela
35

Powstanie Ekip Notre-Dame

4 września 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie dla małżeństw, które pragną pogłębiać duchowość sakramentu małżeństwa - Ekipa Notre-Dame. W spotkaniu wziął udział ks. Marek Blecharczyk, który w parafii Łańcut pw. św. Michała Archanioła prowadzi takie grupy duszpasterskie i jest pionierem w zaszczepieniu tej duchowości na terenie naszej Archidiecezji. Poza nim w spotkaniu wzięli udział państwo Chomowie, którzy są parą prowadzącą w roku pilotażowym dla małżonków z naszej parafii.
2

Parafiada 2019

W ostatnią niedzielę przed wakacjami odbyła się kolejna edycja Parafiady. W czasie tegorocznego wydarzenia tak jak w roku ubiegłym miał miejsce konkurs piosenki patriotycznej. Ponadto w repertuarze atrakcji nie zabrakło konkursów i zabaw dla dzieci. A dla głodnych został przygotowany smaczny posiłek na ciepło i coś słodkiego!
38

Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

W sobotę, 8 czerwca odbyła się XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. W tym szczególnym wydarzeniu wzięli udział także członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
49

Bierzmowanie 2019

W dniu 14 maja, w święto św. Macieja Apostoła w naszej parafii odbyło się bierzmowanie młodzieży. Do sakramentu przystąpiło 20 kandydatów z naszej parafii oraz 24 z parafii pw. MB Częstochowskiej w Krównikach. Uroczystej liturgii przewodniczył J. E. Ks. Abp Adam Szal, który zachęcił młodych ubogaconych darami Ducha Świętego, aby w dzisiejszym skomplikowanym świecie nie bali się dawać odważnego świadectwa swojej wiary.
85

Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny 2019

W dniu 11 maja obyła się doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny. Członkowie Parafialnych Oddziałów wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Mszy św. celebrowanej przez Ks. Abpa Adama Szala.
65

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek 2019 r.

W Wielki Piątek 2019 r. przy pięknej pogodzie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w plenerze. O godz. 14:30 wierni zgromadzili się na wspólną modlitwę, by w godzinie Miłosierdzia przejść Drogę Krzyżową. W tym roku trasa nabożeństwa wiodła od kościoła do krzyża przy ul. Przekopanej. Rozważania poszczególnych stacji czytane były przez osoby z Akcji Katolickiej i parafian przybyłych na modlitwę. Na zakończenie nabożeństwa w kościele została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
22