Galeria

Opłatek Parafialny i kolędowanie

Wieczorem w dniu 6 stycznia 2019 r. na plebanii odbył się opłatek Parafialny i wspólne kolędowanie. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli grup duszpasterskich oraz dzieci i młodzież. Uczta kulturalna była połączona z ucztą kulinarną.
17

Jasełka 2019

W dniu Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. dzieci i młodzież z naszej Parafii zaprezentowały Jasełka. Dzięki inscenizacji można było pochylić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Dziękujemy aktorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie scen bożonarodzeniowych.
26

Odpust parafialny 2018

Uroczystość odpustowa zgromadziła wiernych naszej Parafii na Mszy św. o godz. 17:00. Nabożeństwu przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Bienia - Dyrektor Archidiecezjalnego Radia FARA.
26

Przyjęcie ministrantów

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana do grona ministrantów zostali włączeni: Karol Babij, Miłosz Marciniszyn, Aleksander Skawiński i Kamil Wielgosz.
19

Spotkanie ze św. Mikołajem

W dniu 5 grudnia 2018 r. do dzieci przyszedł św. Mikołaj. Spotkanie odbyło się w kościele, gdzie dzieci modlą się do świętych i wzywają ich opieki. Tym razem na ich dobroć odpowiedział sam św. Mikołaj przynosząc prezenty.
75

Remonty 2018

W bieżącym roku największym wyzwaniem jakie stanęło przed naszą Parafią były prace remontowe przy budynku parafialnym. Wymagana była całkowita zmiana dachu wraz z więźbą oraz wymiana schodów. Przy okazji został położony nowy kamień przy wejściu do salek dla młodzieży, biblioteki i siłowni. Do nowego wejścia zostały zainstalowane solidne balustrady w celu poprawienia bezpieczeństwa. Wykonanie wszystkich prac w ciągu tego roku stało się możliwe m.in. dzięki dotacji z MSWiA w Warszawie.
26

100 - rocznica Odzyskania Niepodległości

W 100 - rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości po Mszy św. o godz. 11:00 odbyła się uroczysta akademia podkreślająca cenę życia w wolnej i niepodległej Polsce. Po montażu słowno - muzycznym zaprezentowanym przez grupę parafian zabrzmiały dzwony kościelne wzywające i odśpiewano hymn "Jeszcze Polska nie zginęła". Warto w tym miejscu podkreślić zaangażowanie w przygotowanie i realizację programu artystycznego przez p. Helenę Bartkowiak.
55

Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej

W dniu 30 września 2018 r. odbyła się pielgrzymka członków Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej. Wzięło w niej udział 53 osoby z naszej parafii.
26

Parafiada 2018

W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. odbyła się kolejna edycja Parafiady. Tegoroczny festyn parafialny był jednocześnie okazją do uczczenia 100-rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z punktów programu był konkurs piosenki patriotycznej na szczeblu dekanalnym, dekanatu Przemyśl III. Uczestnicy konkursu zaprezentowali śpiew w kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Wystąpiła również schola parafialna z Krównik w kategorii zespoły. Tak jak w latach ubiegłych organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu sponsorów: Spółdzielni Mieszkaniowej PŁYTA, Biuru turystyki ALBATROS, Firmie EUROCASH, Piekarni ze Stubna, Kwiaciarni CHABER oraz osobom indywidualnym. Wszystkim ofiarodawcom i przybyłym osobom dziękujemy za spotkanie w życzliwej atmosferze i przy smakołykach.
90

Odpust w Korcu (Ukraina)

13 czerwca 2018 roku w Korcu na Ukrainie odbył się uroczysty odpust parafialny ku czci św. Antoniego. Uroczystości zostały uświetnione poświęceniem nowego wizerunku świętego z Padwy, który został ufundowany m.in. przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Przemyślu z par. św. Jana Apostoła. Podczas wyjazdu została zainstalowana i poświęcona tablica pamiątkowa ku czci Polaków, którzy zginęli w Korcu w czasie wojny Polsko-Sowieckiej w 1920 roku. W powyższych wydarzeniach wzięli udział przedstawiciele POAK z naszej parafii.
89