Koło Misyjne

Aktualnie Koło Misyjne nie istnieje. Dlatego zapraszamy dzieci do grupy małych misjonarzy!

Koło Misyjne

rozaniec misyjny

Koło Misyjne przy naszej parafii rozpoczęło działalność w 2013 roku z inspiracji ówczesnego Księdza Proboszcza Jacka Żygały. Uczestniczą w nim dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej. Celem naszych spotkań jest zapoznanie z pracą misjonarza, uwrażliwienie na potrzeby innych, kształtowanie świadomości Kościoła misyjnego, pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom przez wsparcie  duchowe i materialne, jak również poszerzenie wiadomości z zakresu geografii świata.

Uczestnicy Koła Misyjnego rozwijają  swoją wiarę przez formację duchową i liturgiczną praktykując nabożeństwa różańcowe, Drogi Krzyżowej, jak również Pierwsze Piątki Miesiąca. W czasie zajęć zapoznają się z nauką Jezusa rozważając fragmenty Pisma Świętego, by w ten sposób pogłębić osobisty kontakt z Panem Bogiem. Rozwijają również swoje talenty i zdolności artystyczne uczestnicząc w różnych formach zajęć: gry na gitarze, wyrobów ze sznurka, malowania metodą dekupażu. Zebrane pieniądze ze sprzedaży wyrobów  artystycznych  dzieci pragną  przekazać na rzecz misji.

Koło Misyjne pragnie wspierać swoją modlitwą i ofiarą pracę wszystkich misjonarzy, a szczególnie będzie pamiętać o Księdzu Jacku, któremu wszyscy życzyliśmy wielu sił i wytrwałości z posłudze misyjnej, obdarowując go „Aniołkiem”, który jest symbolem towarzyszenia duchowego  i pracy na rzecz misji.

Elżbieta Maciołek – odpowiedzialna za grupę

Zaproszenie do Koła Misyjnego
przy parafii Przemyśl – Przekopana
Ul. Przejazdowa 11

– chcesz poznać nowych przyjaciół?
– chcesz nauczyć się robić ozdoby np. świąteczne?
– chcesz by inni (dzieci z krajów misyjnych) czekali na Twoje listy?
– chcesz poznać inne kultury?
Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą misjonarzom i misjonarkom na całym świecie. Pomagamy modlitwą i ofiarą.

Spotkania odbywają się:
co dwa tygodnie w piątek – Msza św. o godz. 17:00, później spotkanie w sali parafialnej na plebanii

przyjdź sam lub weź przyjaciół
czekamy w piątek!