Liturgiczna Służba Ołtarza

Zaproszenie do służby przy ołtarzu

przy parafii Przemyśl – Przekopana
Ul. Przejazdowa 11

ministrant

– chcesz poznać nowych kolegów?
– chcesz być lepszym?
– chcesz by inni na Ciebie patrzyli z podziwem?
– chcesz lepiej poznać Pana Jezusa?
Wszystkich zainteresowanych służbą Panu Bogu przy ołtarzu, pogłębieniem życia modlitewnego i wiedzy religijnej gorąco zapraszamy na spotkania ministrantów w naszej wspaniałej parafii.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek :

Msza święta o godzinie 18:00
po niej zbiórka w sali parafialnej na plebanii

Przyjdź sam lub weź kolegę!
Czekamy we wtorek!

„W naszej parafii ministrantura istnieje od momentu powstania kościoła. Chłopcy ze szkoły podstawowej i szkół średnich, a nawet studenci chętnie podejmują służbę przy ołtarzu. W ostatnim czasie liczba ministrantów nieco zmniejszyła się i dlatego czekamy na nowych kandydatów. Na razie przybyło dwóch chłopców, ale nie tracimy nadziei, że będzie ich więcej.
W 2014 roku przybyli do nas nowi księża, którym zależy na aktywnej grupie ministrantów. Każdy z nas ma swój dyżur zarówno w dzień powszedni, jak i w niedzielę. Niedostosowanie się do grafiku powoduje, że ksiądz musi sam obsługiwać ołtarz. Czasem trudno jest pogodzić inne obowiązki ze służeniem, ale każdy z nas wykonuje swoją służbę z godnością i dumą. Myślę, że warto być ministrantem, ponieważ bliżej Pana Boga może być już tylko duchowny (co jest niemożliwe w wieku kilku lub kilkunastu lat). Osobiście jestem ministrantem już ponad 7,5 roku. W tym czasie nauczyłem się wiele. Cieszę się z tego, że będąc w LSO służę Panu Bogu robiąc naprawdę niewiele. Ponadto ministrantura dostarczyła mi wiele korzyści poza kościołem np. nowi koledzy, wspólna gra w piłkę itp.
W każdej parafii są różne etapy stawania się ministrantem. U nas młodzi chłopcy (najczęściej po I Komunii św.) na początku stoją „z boku” przyglądając się starszym ministrantom i jednocześnie przyuczają się do wypełniania obowiązków w przyszłości.
Ministranci w naszej parafii spotykają się w każdy wtorek na tzw. zbiórkach. W ich trakcie dowiadujemy się m.in. jakie są obowiązki ministranta w życiu, jak taki młodzieniec powinien dać po sobie poznać, że jest w służbie ołtarza oraz wiele innych rzeczy. Cieszę się, że ponad siedem lat temu zostałem ministrantem i zachęcam każdego chłopaka, żeby wyzbył się wątpliwości i niepewności i dołączył do nas”.

Ministrant przy parafii pw. św. Jana Apostoła w Przemyślu. 

 

image