Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Świętej Rodziny

26 grudnia 2021 r.

 

  1. Dziś obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu. Modlimy się za wszystkie rodziny z naszej parafii. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 17:00.
  2. Państwu Czerwińskim dziękujemy za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Państwu Maciołkom oraz innym naszym parafianom serdecznie dziękujemy za odświętne przygotowanie kościoła, za ustawienie i udekorowanie choinek i szopki.
  3. Jutro 27 grudnia Uroczystość św. Jana Apostoła – nasz odpust parafialny. Msze św. o godz. 9:00 i o 17:00. Uroczystą Mszę odpustową o godz. 17:00 odprawi ks. Kazimierz Bochnak – proboszcz z Jaksmanic. Można w tym dniu przynieść z sobą z domu wino, które z racji Uroczystości św. Jana zostanie pobłogosławione specjalnym obrzędem .
  4. W czwartek od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17:00 Msza św.
  5. W piątek 31 grudnia, ostatni dzień Roku Pańskiego 2021, z tej racji o godz. 16:00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  6. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę: o godz. 7:30; 9:30; 11:00 i o 17:00.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł. W Gościu Niedzielnym jako dodatek jest płyta CD z nagraniem całej Księgi Rodzaju i Księgi Wyjścia. Gość Niedzielny planuje stopniowo wydać nagranie wszystkich ksiąg ST i NT.
  8. Do prowadzenia modlitwy różańcowej za tydzień przed sumą prosimy osobę z Róży MB Różańcowej  –  p. Maria Marcinek.