Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021 r.

 

  1. Roraty w naszym kościele codziennie do czwartku włącznie o godz. 17:00. W piątek Msza św. o godz. 7:00.
  2. W czwartek o godz. 15:30, adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17:00 Msza Święta. W czasie adoracji będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pojednania przed świętami. Możliwość spowiedzi także codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  3. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a w piątek – dzień jego imienin. Polecajmy ks. abp. w naszych modlitwach
  4. Przed świętami chcemy udać się z posługą sakramentalną do tych chorych, do których nie chodzimy na Pierwsze Piątki. Prosimy, aby rodzina czy znajomi ułatwili tym chorym skorzystanie ze spowiedzi i przyjęcie Komunii Świętej. Nie będzie to jakiś jeden konkretny dzień, ale dowolny dzień ustalony wcześniej z kapłanem. Natomiast do tych chorych do których chodzimy na Pierwsze Piątki udamy się, ale tylko na wyraźne życzenie.
  5. W piątek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania takich zwyczajów jak: odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zasiadając do wigilijnego stołu zapalmy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Te świece są jeszcze do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł. Po wieczerzy wigilijnej można je zanieść na groby naszych bliskich zmarłych, będzie to wyrazem duchowej łączności z tymi, którzy zasiadali kiedyś z nami do wigilijnego stołu. Ukoronowaniem wigilijnego czuwania będzie uroczysta pasterka, która w naszej parafii będzie odprawiana, jak w ubiegłym roku, o godz. 22:00 i o godz. 24:00. Serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę: o godz. 7:30; 9:30 i o 11:00, oraz dodatkowa Msza św. o godz. 12:15.
  7. Najbliższa niedziela (26 XII) to niedziela Świętej Rodziny. Ani w Boże Narodzenie ani w niedzielę Świętej Rodziny (drugi dzień Świąt) nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17:00.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny w cenie 6 zł i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł.
  9. Do prowadzenia modlitwy różańcowej za tydzień przed sumą prosimy osobę z Róży MB Nieustającej Pomocy  –  p. Janina Świszcz.